Żabki

Pomaga:

p. Bożena

zielone

We WRZEŚNIU rozmawiamy o:

1. Jestem przedszkolakiem
2. Bezpieczny przedszkolak
3. Kim jestem? Oto ja
4. Projekt badawczy "ŻABKI"

W PAŹDZIERNIKU rozmawiamy o:

1. "ŻABKI"-projekt badawczy cd.
2. Toruń -podróż z biegiem Wisły
3. Woda -projekt badawczy
4. Jesień na talerzu

W LISTOPADZIE rozmawiamy o:

1. Poznań
2. Jesienna szaruga
3. Domy i domki
4. Przygotowania do zimy

W GRUDNIU rozmawiamy o:

1. Czekamy na Ciebie, Mikołaju
2. Krawcowa -projekt badawczy
3. Coraz bliżej Święta
4. Nadchodzi Nowy Rok

Co u nas słychać?

12.09.2017r. Jesteśmy Badaczami Wody!

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia w ramach programu Badacz Wody.
Dzieci chciały pomóc bobrowi i jego przyjaciołom w oczyszczeniu wody.
W tym celu same zbudowały filtr wodny i przelały brudną wodę. Były zszokowane efektem. Padło wówczas stwierdzenie: Z NIEMOŻLIWEGO STAŁO SIĘ MOŻLIWE! To hasło padło tego dnia po raz drugi, kiedy dzieci sprawdzały czy oczyszczona woda sprzyja roślinom. Do tego pomysłu wykorzystaliśmy szablon lilii wodnej, oczyszczoną wodę, kredki i nożyczki. Efekty sami zobaczcie!

13.09.2017r.
Byliśmy w Muzeum Warszawy na Starym Mieście "Szlakiem legend warszawskich" oraz w Muzeum Drukarstwa na Pradze.

22.09.2017

W ramach zajęć o człowieku, poszerzaliśmy wiedzę o zmysłach, emocjach, budowie człowieka. Zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy. W ramach tych zajęć, odbyły się zajęcia terenowe, podczas których tworzyliśmy woreczki zapachowe. Ach, cóż za zapachy powstały."

27.09.2017

Oto kilka zdjęć z naszej wizyty w gospodarstwie rolnym:

03.10.2017
Dzisiaj byliśmy w Centrum Edukacji Leśnej w Powsinie, gdzie oglądaliśmy jesienny las

Od 16.- 20.10 realizowaliśmy temat o Toruniu. Poznaliśmy legendę
o pierniczkach toruńskich, najważniejsze zabytki. Gościliśmy w przedszkolu panią Patrycję, mamę Juleczki, która wspólnie z Julią podzieliły się wrażeniami z wycieczki do Torunia. Zaprezentowały pierniczki, które wypiekały
na warsztatach, zdjęcia oraz filmy. Serdecznie dziękujemy za wizytę. Nabraliśmy ochoty i sami również postanowiliśmy upiec pierniczki. Bardzo smaczne były!"

Od 23.- 27.10 realizowaliśmy temat Jesień na talerzu. Podczas zajęć utrwaliliśmy nazwy warzyw i owoców, wyróżnialiśmy część podziemną
i naziemną warzyw. Odwiedziliśmy pobliskie targowisko miejskie, degustowaliśmy zakupione warzywa i owoce, robiliśmy surówkę z marchewki i jabłka do obiadu, lepiliśmy owoce i warzywa z plasteliny. Robiliśmy również porządek w naszym ogródku przedszkolnym.

22.11.2017
Gratulujemy Zosi i Oliwce, które wzięły udział w konkursie plastycznym